Dan 6. jun 2022. godine (ponedjeljak) proglašava se Danom žalosti na području opštine Rogatica zbog smrti troje naših sugrađana, koji su tragično nastradali u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 21. maja 2022. godine.
Dan žalosti će se obilježiti spuštanjem zastava na pola koplja ispred zgrade Opštine Rogatica, na javnim preduzećima, javnim ustanovama i svim organizacijama, preduzećima i društvima na području opštine Rogatica.
Na Dan žalosti na javnim mjestima neće se održavati programi javnog i zabavnog karaktera i neće se emitovati muzika u ugostiteljskim objektima. Obaveza elektronskih medija sa područja opštine Rogatica je da svoje programske sadržaje prilagode Danu žalosti.







