Utorak, jun 23, 2026
spot_img
Home Вијести Rogatički sportisti zablistali na takmičenjima u Višegradu i Sarajevu – 057

Rogatički sportisti zablistali na takmičenjima u Višegradu i Sarajevu – 057

0
100

Članovi Karate kluba „Rogatica“ ostvarili su zapažen uspjeh na 18. Međunarodnom karate turniru „Vidoje Andrić 2026“, koji je održan u nedjelju u  Višegradu uz učešće 19 klubova iz četiri države.

Karate klub „Rogatica“ je u generalnom plasmanu zauzeo drugo mjesto sa ukupno 28 osvojenih medalja, od čega 13 zlatnih, 10 srebrnih i 5 bronzanih.

Kako je saopšteno iz Opštine Rogatica, posebno priznanje pripalo je Georgiji Gluhović, koja je proglašena najuspješnijom takmičarkom turnira u ženskoj konkurenciji.

Zlatne medalje osvojili su Mihailo Ćebić (dvije), Viktor Simsija, Anica Kulašević, Georgija Gluhović (dvije), Emilija Batinić, Ksenija Ilić, Relja Brkić, Đorđe Bakmaz, Dimitrije Jovanović, kojem je ovo bilo prvo takmičenje, te Damjan Abazović i Jana Mijatović.

Srebrne medalje pripale su Petru Božiću, Viktoru Davidoviću, Miji Pušonji, Ariji Srdanović, Magdaleni Razdoljac, Vasiliju Draškiću, Nikolini Đerić, kojoj je ovo bio prvi nastup, Danici Orašanin (dvije) i Andrijani Kačarević.

Bronzane medalje osvojili su Mihailo Ćebić, Emilija Batinić, Luka Kremenović, Anastasija Ćebić, Lana Limić i Dimitrije Hršum, a za Kremenovića i Hršuma ovo je bilo prvo takmičenje.

Istog dana u Sarajevu je održan Atletski miting „Vogošća 2026“ uz učešće 25 atletskih klubova. Članovi Atletskog kluba „Rogatica“ Katarina Pešić i Dimitrije Lubarda osvojili su tri medalje na ovom mitingu.

Katarina Pešić osvojila je srebrnu medalju u trci na 100 metara i bronzu u skoku u dalj, dok je Dimitrije Lubarda osvojio srebrnu medalju u skoku uvis.