Četvrtak, jun 25, 2026
spot_img
Home Вијести Pale: Počeo međunarodni turnir u uličnom basketu – 057

Pale: Počeo međunarodni turnir u uličnom basketu – 057

0
159

Na Palama je danas počeo tradicionalni međunarodni FIBA kvest tri na tri turnir u uličnom basketu na kojem će učestvovati dvadesetak seniorskih ekipa.

Pobjednik turnira u seniorskoj konkurenciji osvojiće novčanu nagradu od 4.000 KM i put na turnir u Lozanu, dok će drugoplasirana ekipi osvojiti 1.200 KM.

Ekipa koja zauzme treće i četvrto mjesto osvojiće 600 KM i 400 KM.

Organizator turnira je Udruženje građana „Tri puta tri – više od igre“ sa Pala, a jedan od učesnika u organizaciji Mladen Pavlović rekao je Srni da danas igraju omladinske kategorije u kojima nastupaju pioniri i kadeti sa ukupno 30 ekipa.

On je naveo da sutra igraju 22 ekipe juniora, biće igran i mini-basket, a osim klasičnog basketa tri na tri, biće organizovano humanitarno takmičenje u šutiranju za tri poena.

– U subotu nastupaju seniorske ekipe i prijave su još uvijek otvorene. Za sada imamo prijavljeno dvedesetak ekipa iz Republike Srpske, Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Holandije. Očekuje se fantastična borba za FIBA masters turnir u Lozani – istakao je Pavlović.

On je naveo da su prethodne godine dobili statut kvest turnira od FIBE i uspjeli to zadržati, što im puno znači, jer nije lako s obzirom na to da FIBA bira ko će dobiti slotove za masters turnire, kojih ima samo 17 tokom sezone.

– Naš turnir ove godine vodi na jedan od mastersa u Lozanu i to je velika stvar za organizatore i opštinu Pale – rekao je Pavlović.

Prema njegovim riječima, basket kao sport iz godine u godinu raste i biće na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine.

Generalni pokrovitelj turnira je opština Pale, a održava na terenima Studentskog centra „Koran“ do nedjelje, 28. juna.