Четвртак, јун 25, 2026
spot_img
Home Вијести Спортски подвиг Миљевине – заиграли на престижном ФИБА турниру у Француској –...

Спортски подвиг Миљевине – заиграли на престижном ФИБА турниру у Француској – 057

0
68

Захваљујући великој посвећености, упорности и љубави према кошарци, али и подршци своје локалне заједнице, четворочлана баскет екипа из Миљевине код Фоче остварила је велики спортски подухват заигравши на престижном ФИБА 3х3 турниру у Француској.

Александар Петровић, Срђан Кнежевић, Милош Ђајић и Милош Павловић, достојно су представили Миљевину, Фочу, Републику Српску и БиХ на баскет такмичењу у Палавасу код Монпељеа на којем је учествовало 16 екипа из Француске, Шпаније, Србије и БиХ.

Специјалну позивницу за ФИБА турнир екипа из Миљевина добила је захваљујући Вишеграђанину Давору Давидовићу, њиховом пријатељу који живи у Француској. Он је препознао вишегодишњу посвећеност младих Миљевине не само овом спорту, већ и унапређењу живота младих кроз разне активности Удружења грађана „Миљевина“, чији су чланови.

Капитен екипе „УГ Миљевина 3х3“ Александар Петровић прича да већ неколико година наступају на турнирима у регији, а од прошле године и у лиги Републике Српске, када се јавила идеја да оду у Француску.

Многи су их, каже он, увјеравали да је то немогућа мисија, али они нису губили наду. Највећи проблем, истиче Петровић, било је како да обезбиједе новац за пут, што су успјели уз помоћ Градске управе Фоча, Универзитетске болнице и других спонзора.

„Турнир је био веома јак, екипе физички много надмоћније од нас. Завршили смо на 12. мјесту од 16 екипа, превладала је њихова физичка снага, али је то свакако било велико искуство за нас“, каже Петровић.

Мада нису остварили запажен резултат, сам одлазак на престижно такмичење у Француску и освајање ФИБА 3×3 бодова је огроман успјех за момке из Миљевине. Жеља им је, истичу, да њихов подвиг послужи младима као подстрек да вјерују у себе, његују спортски дух и теже новим изазовима.

„Ми смо из малог мјеста као што је Миљевина, дошли до Француске и показали да је све могуће“, истиче Петровић.

Сам пут дуг више од 4.000 километара у оба смјера био је велики подухват. Ова својеврсна кошаркашка експедиција трајала је шест дана и све је, прича један од учесника Срђан Кнежевић,  прошло у најбољем реду.

„Фантастично искуство, а што се тиче самог такмичења нисмо имали довољан квалитет да се изборимо са момцима из Француске, који су физички прејаки. Наставићемо да играмо локалне турнире и видјећемо шта ће нам вријеме донијети, можда ћемо наступати на још неком великом такмичењу“, вјерује Кнежевић.

У Удружењу грађана „Миљевина“ поносни су на своје спортисте. Поручују да су представљајући Миљевину и Фочу на међународној сцени, млади кошаркаши достојно промовисали свој крај, доказавши да се заједништвом и трудом могу постићи значајни резултати.

Новинар: Игор Јанковић