Уторак, јун 23, 2026
spot_img
Home Вијести Рогатички спортисти заблистали на такмичењима у Вишеграду и Сарајеву – 057

Рогатички спортисти заблистали на такмичењима у Вишеграду и Сарајеву – 057

0
85

Чланови Карате клуба „Рогатица“ остварили су запажен успјех на 18. Међународном карате турниру „Видоје Андрић 2026“, који је одржан у недјељу у  Вишеграду уз учешће 19 клубова из четири државе.

Карате клуб „Рогатица“ је у генералном пласману заузео друго мјесто са укупно 28 освојених медаља, од чега 13 златних, 10 сребрних и 5 бронзаних.

Како је саопштено из Општине Рогатица, посебно признање припало је Георгији Глуховић, која је проглашена најуспјешнијом такмичарком турнира у женској конкуренцији.

Златне медаље освојили су Михаило Ћебић (двије), Виктор Симсија, Аница Кулашевић, Георгија Глуховић (двије), Емилија Батинић, Ксенија Илић, Реља Бркић, Ђорђе Бакмаз, Димитрије Јовановић, којем је ово било прво такмичење, те Дамјан Абазовић и Јана Мијатовић.

Сребрне медаље припале су Петру Божићу, Виктору Давидовићу, Мији Пушоњи, Арији Срдановић, Магдалени Раздољац, Василију Драшкићу, Николини Ђерић, којој је ово био први наступ, Даници Орашанин (двије) и Андријани Качаревић.

Бронзане медаље освојили су Михаило Ћебић, Емилија Батинић, Лука Кременовић, Анастасија Ћебић, Лана Лимић и Димитрије Хршум, а за Кременовића и Хршума ово је било прво такмичење.

Истог дана у Сарајеву је одржан Атлетски митинг „Вогошћа 2026“ уз учешће 25 атлетских клубова. Чланови Атлетског клуба „Рогатица“ Катарина Пешић и Димитрије Лубарда освојили су три медаље на овом митингу.

Катарина Пешић освојила је сребрну медаљу у трци на 100 метара и бронзу у скоку у даљ, док је Димитрије Лубарда освојио сребрну медаљу у скоку увис.