На Палама је данас почео традиционални међународни ФИБА квест три на три турнир у уличном баскету на којем ће учествовати двадесетак сениорских екипа.
Побједник турнира у сениорској конкуренцији освојиће новчану награду од 4.000 КМ и пут на турнир у Лозану, док ће другопласирана екипи освојити 1.200 КМ.
Екипа која заузме треће и четврто мјесто освојиће 600 КМ и 400 КМ.
Организатор турнира је Удружење грађана „Три пута три – више од игре“ са Пала, а један од учесника у организацији Младен Павловић рекао је Срни да данас играју омладинске категорије у којима наступају пионири и кадети са укупно 30 екипа.
Он је навео да сутра играју 22 екипе јуниора, биће игран и мини-баскет, а осим класичног баскета три на три, биће организовано хуманитарно такмичење у шутирању за три поена.
– У суботу наступају сениорске екипе и пријаве су још увијек отворене. За сада имамо пријављено дведесетак екипа из Републике Српске, Србије, Црне Горе, Хрватске и Холандије. Очекује се фантастична борба за ФИБА мастерс турнир у Лозани – истакао је Павловић.
Он је навео да су претходне године добили статут квест турнира од ФИБЕ и успјели то задржати, што им пуно значи, јер није лако с обзиром на то да ФИБА бира ко ће добити слотове за мастерс турнире, којих има само 17 током сезоне.
– Наш турнир ове године води на један од мастерса у Лозану и то је велика ствар за организаторе и општину Пале – рекао је Павловић.
Према његовим ријечима, баскет као спорт из године у годину расте и биће на Олимпијским играма у Лос Анђелесу 2028. године.
Генерални покровитељ турнира је општина Пале, а одржава на теренима Студентског центра „Коран“ до недјеље, 28. јуна.







