Четвртак, јун 25, 2026
spot_img
Home Вијести Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету – 057

Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету – 057

0
124

На Палама је данас почео традиционални међународни ФИБА квест три на три турнир у уличном баскету на којем ће учествовати двадесетак сениорских екипа.

Побједник турнира у сениорској конкуренцији освојиће новчану награду од 4.000 КМ и пут на турнир у Лозану, док ће другопласирана екипи освојити 1.200 КМ.

Екипа која заузме треће и четврто мјесто освојиће 600 КМ и 400 КМ.

Организатор турнира је Удружење грађана „Три пута три – више од игре“ са Пала, а један од учесника у организацији Младен Павловић рекао је Срни да данас играју омладинске категорије у којима наступају пионири и кадети са укупно 30 екипа.

Он је навео да сутра играју 22 екипе јуниора, биће игран и мини-баскет, а осим класичног баскета три на три, биће организовано хуманитарно такмичење у шутирању за три поена.

– У суботу наступају сениорске екипе и пријаве су још увијек отворене. За сада имамо пријављено дведесетак екипа из Републике Српске, Србије, Црне Горе, Хрватске и Холандије. Очекује се фантастична борба за ФИБА мастерс турнир у Лозани – истакао је Павловић.

Он је навео да су претходне године добили статут квест турнира од ФИБЕ и успјели то задржати, што им пуно значи, јер није лако с обзиром на то да ФИБА бира ко ће добити слотове за мастерс турнире, којих има само 17 током сезоне.

– Наш турнир ове године води на један од мастерса у Лозану и то је велика ствар за организаторе и општину Пале – рекао је Павловић.

Према његовим ријечима, баскет као спорт из године у годину расте и биће на Олимпијским играма у Лос Анђелесу 2028. године.

Генерални покровитељ турнира је општина Пале, а одржава на теренима Студентског центра „Коран“ до недјеље, 28. јуна.